Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dla jednych jest to okres wypoczynku, dla drugich – wzmożonej aktywności fizycznej. Spora ilość wolnego czasu sprawia, że mamy ochotę spróbować czegoś nowego, zrobić ze sobą coś konstruktywnego, popracować nad własnym ciałem, odnaleźć nowe pasje w życiu. W wielu przypadkach wybór pada na siłownię. Zanim jednak tam się udamy, musimy uświadomić sobie kilka bardzo ważnych spraw.
Po pierwsze, należy pamiętać, że siłownia to miejsce publiczne i nie korzystamy z niej sami. W przypadku większych siłowni, w miastach, razem z nami przebywają tam dziesiątki innych osób, które chcą się skupić na treningu i na doskonaleniu swoich umiejętności. Tym właśnie użytkownikom mogą przeszkadzać głośne rozmowy, śmiechy, czy inne tego typu zachowania.
Druga sprawa – telefon. Oczywiście można go mieć ze sobą, można go używać podczas przerw między seriami, ćwiczeniami itp. Pamiętajcie jednak, że nic nie denerwuje tak bardzo, jak widok osoby, która zamiast trenować siedzi ze smartfonem w ręku i zajmuje miejsce, które w danym momencie inny użytkownik mogłby wykorzystać z dużo większym pożytkiem.
Kolejna rzecz, chyba najważniejsza – ZAWSZE sprzątaj po sobie! Jeśli miałeś/aś siły, by przynieść hantle, czy inny rodzaj sprzętu w obręb swojego obszaru treningowego – masz również wystarczająco dużo energii, aby odnieść je na miejsce, z którego zostały przez Ciebie zabrane. Co więcej – sprzątanie po sobie nie kończy się tylko na odniesieniu ciężaru. Jeżeli korzystając z ławeczki czy innego urządzenia pozostawiłeś ślady potu po skończonym treningu – wytrzyj je. Dla Ciebie to niedużo, a taki mały gest, może sprawić, że komuś innemu trening przebiegnie znacznie sprawniej i przyjemniej. Warto w tym celu zainwestować w ręcznik.
Teraz gdy znamy już podstawowe zasady użytkowania każdej siłowni – torba w dłoń i w drogę na trening! Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz