Nieprawdopodobne rzeczy wyprawia w pierwszej fazie sezonu drużyna Lille OSC. Zespół z północy Francji po jedenastu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ktoś szukający w dziury w całym pomyśli: co w tym nadzwyczajnego, w listopadzie nie takie drużyny bywały w czubie Ligue 1″. Sporo w tym prawdy, ale… Lille to nie tylko wysoka lokata w tabeli. Przede wszystkim były klub Ludovica Obraniaka zachwyca ofensywą złożoną z młodych graczów. Trzykrotny Mistrz Francji zdobył w tym sezonie dwadzieścia bramek w lidze. Dziewiętnaście z nich jest autorstwa piłkarzy mających maksymalnie dwadzieścia trzy wiosny!

Dla Lille w tym sezonie Ligue 1 trafiali:

Nicolas Pépé (Wybrzeże Kości Słoniowej, 23 lata): 7 bramek,

Jonathan Bamba (Francja, 22 lata): 7 bramek,

Rafael Leão (Portugalia, 19 lat): 1 bramka,

Jonathan Ikoné (Francja, 20 lat): 1 bramka,

Lebo Mothiba (Republika Południowej Afryki, 22 lata): 1 bramka,

Luiz Araújo (Brazylia, 22 lata): 1 bramka,

Xeka (Portugalia, 23 lata): 1 bramka,

i… weteran rodzynek…

José Fonte (Portugalia, 34 lata): 1 bramka.

 

Młodzi piłkarze z Lille bawią się piłką, najważniejsze, że ich zabawa na boisku okazuje się efektywna i przynosi drużynie punkty. Do końca sezonu pozostało jeszcze wiele miesięcy i oczywiście wszystko może się zdarzyć, włącznie, z tym że zespół młodych gniewnych nagle zacznie dołować w tabeli. Jeśli jednak forma i szczęście nie będą opuszczać podopiecznych Christopha Galtiera, to Lille skutecznie może powalczyć o miejsca premiujące awansem do europejskich pucharów (Mistrzostwo Francji jest oczywiście zarezerwowane dla ekipy z Paryża). Wygląda na to, że Les Dogues w pewien sposób przejęli w tym sezonie pałeczkę od AS Monaco. W końcu to zespół z Księstwa w ostatnich latach imponował we Francji efektowną i efektywną grą bardzo młodych piłkarzy.

Dziś o 20.45 prawdziwy sprawdzian dla młokosów z Lille. Zagrają na  Parc des Princes z bezbłędnym dotąd w lidze Paris Saint-Germain. Gospodarze muszą, goście mogą. Zapowiada się ciekawe spotkanie!

 

Zdjęcie: Scouted Football

 

Dodaj komentarz