Do najważniejszego konkursu tego weekendu, czyli rywalizacji indywidualnej podczas Pucharu Świata w Wiśle, została niespełna godzina. Podczas wyścigu o Kryształową kule rozpoczynającego się w Polsce, na starcie zobaczymy 50 zawodników z 13 różnych krajów. Polskę reprezentować będzie sześciu kadrowiczów, między innymi Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. Tymczasem dziennikarze naszej redakcji postanowili wytypować swoje podium na dzisiejsze zawody. Zapraszamy do przeczytania.

 

  1. Kamil Stoch – Mimo bardzo średniego początku, słabych serii próbnych oraz niesatysfakcjonujących kwalifikacji, pokazał, że jego krótkie skoki były jedynie wynikiem zbiegu niefortunnych okoliczności, na które nie miał wpływu. Na plus możemy zaliczyć też fakt, że Polak skacze ”u siebie” co zazwyczaj w jakiś sposób jest bardziej komfortową sytuacją dla zawodnika. Brak mu jedynie stabilizacji, która zazwyczaj w wypadku zawodnika na miarę Kamila, nie przychodzi od razu, lecz z czasem.
  2. Jewgienij Klimow – rosyjski zawodnik jest ewenementem Letniego Grand Prix. Bezproblemowo wygrywał wszystko, co napotkał na swojej drodze. Sceptycznie można było uznać, że rzadko kiedy forma z zawodów letnich przekłada się na tę zimową, lecz w tym wypadku możemy uznać, że Rosjaninowi poszło to bez większego problemu. Możemy jedynie zadać sobie na końcu pytanie: na jak długo?
  3. Dawid Kubacki – Zawodnik pochodzący z Szaflar jest przypadkiem podobnym do Kamila. Kubacki już od pierwszych serii próbnych podczas kwalifikacji był najlepiej spisującym się z polaków. Jego forma jest stabilna i od dwóch lat pokazuje równą i ciągle zwyżkową tendencję. Problem z Kubackim tkwi w tym, że nie zawsze potrafi On oddać dwa równe skoki, co często sprawia, że zawodnik może zapomnieć o podium. Warto jednak wierzyć, że warunki będą sprzyjające i pokaże On pełnie swoich możliwości.

 

O wyniki zapytani zostali także inni dziennikarze redakcji sportplus.info.pl, wytypowali oni następujące podia:

Karol Kusztal, sportplus.info.pl

,,1. Kamil Stoch – skaczę u siebie, forma jak na początek sezonu wyjątkowo wysoka. W uczciwych warunkach możemy liczyć na deklasacje.

2. Jewgienij Klimow – wczoraj mu nie szło, ale widać, że chłopak czuję skocznię w Wiśle.

3. Dawid Kubacki – zapewne zbyt optymistycznie, ale w końcu chłopak musi pokazać maksimum swoich umiejętności. ”

Mariusz Ziemlewski, sportplus.info.pl

,,1. Kamil Stoch – pokazał wczoraj niebywałe doświadczenie. Jest w formie i pokazuje ogromny spokój.

2. Robert Johansson – będzie miał dziś coś do udowodnienia. Wczoraj oddał najlepszy skok z Norwegów.

3. Stefan Leyhe – jeśli wytrzyma presję, może wskoczyć na podium. Wczorajszym drugim skokiem wyprowadził Niemców na powadzenie.”

 

PROGRAM ZAWODÓW NA NIEDZIELE:

Niedziela, 18 listopada 2018 – KONKURS INDYWIDUALNY
• 14:00 – seria próbna
• 15:00 – 1. seria konkursowa (TVP1, TVP SPORT, EUROSPORT1)
• seria finałowa
• ceremonia rozdania nagród
• konferencja prasowa

źródło zdjęcia: rp-online.de

Dodaj komentarz