Boxing Day! Anglosaska zbitka słów, która od dawna elektryzuje kibiców piłki nożnej na całym świecie. Nie inaczej jest w Polsce. Słyszysz boxing day, myślisz… Premier League świętuje krótko, 26 grudnia serwuje konkretną porcję emocji. I w tym momencie pojawia się przewrotność tego tekstu. Nie będzie on o Premier League… W końcu nadeszła ta wiekopomna chwila, znów warto zainteresować się Scottish Premiership!

Kryzys finansowy Rangers F.C. z 2012 roku i degradacja tego klubu Scottish Third Division sprawiły, że liga szkocka stała się nudna jak film dokumentalny o prawidłowym sposobie prasowania koszul. Celtic F.C. nieprzerwanie od sezonu 2011/2012 zdobywa krajowe mistrzostwo. Bardzo prawdopodobne, że obecnie trwająca batalia będzie do końca emocjonująca i The Bhoys w końcu będą czuli realną presję ze strony konkurencji.

Boxing Day w Szkocji! Sytuacja w tabeli jasno pokazuje, że najbliższe dwie kolejki mogą nieźle namieszać w jej czubie. Prowadzi Celtic, który ma w dodatku jeden mecz zaległy. Jednak właśnie to The Bhoys rozegrają w najbliższych dniach dwa najcięższe mecze spośród całego trio. Ekipa Brendana Rodgersa dziś o 15.00 na wyjeździe podejmie Aberdeen F.C., a trzy dni później… zawita na stadion Rangersów. The Gers prócz wspomnianych już derbów z Celticiem, o ligowe mecze powalczą przed własną publicznością z siódmym w tabeli Hibernian F.C. Ten mecz już dziś o 16.00. Underdogiem w batalii o Mistrzostwo Szkocji jest Aberdeen F.C. — zespół niemal w całości złożony z Wyspiarzy, rodzynkiem jest czeski bramkarz Tomáš Černý. Aktualnie trzecia w tabeli drużyna zagra dziś na swoim stadionie z Celtikiem. W następnej kolejce powalczy o ligowe punkty z szóstym aktualnie Livingston F.C.

Jedno jest pewne, dwie najbliższe kolejki będą prawdziwym testem dla całej ligi szkockiej. Okaże się, czy wciąż mamy w niej dominację jednego zespołu, a może ponownie doczekaliśmy się rozgrywek, które oferują emocje do samego końca.

26/12 – Aberdeen vs Celtic

26/12 – Rangers vs Hibernian

29/12 – Rangers vs Celtic

29/12 – Livingston vs Aberdeen

 

Dodaj komentarz