Włoski dziennikarz sportowy Matteo Pedrosi pisze, że Cagliari Calcio nie będzie w stanie dłużej opierać się ofertom ze strony londyńskiej Chelsea za Nicolò Barellę. Władze zespołu z Premier League są skłonne zapłacić za pomocnika nawet 50 milionów funtów. Nicolò Barella ma dopiero dwadzieścia jeden lat, uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia we Włoszech. W tym sezonie rozegrał osiemnaście spotkań w Serie A, dwukrotnie wystąpił też w krajowym pucharze. Barella 10 października 2018 roku zadebiutował w barwach Reprezentacji Włoch, jak dotąd rozegrał w niej cztery spotkania. Pomocnik Cagliari imponuje dynamiką i walecznością na boisku.

Matteo Pedrosi dodaje, że Cagliari Calcio rozpoczęło już starania o ewentualnego następcę Barelli. Włosi są poważnie zainteresowani Nahitanem Nándezem z CA Boca Juniors.

Za transferem Barelli do Chelsea przemawia na pewno to, że ekipa z Londynu prowadzona jest przez Maurizio Sarriego. Włoski szkoleniowiec grę swojej drużyny opiera na innym ze swoich rodaków — Jorginho. Niewykluczone, że druga linia Chelsea stanie się jeszcze bardziej włoska. Londyńczycy tym bardziej będą potrzebowali wzmocnienia tej formacji, jeśli z klubu odejdzie Cesc Fàbregas. Hiszpan ostatnio mocno łączony był z AS Monaco FC. Przed Nicolò Barellą być może najważniejsze dni w zawodowej karierze.

Dodaj komentarz