W sobotę o 20.30 Lechia Gdańsk zmierzy się z Pogonią Szczecin w 21. kolejce Ekstraklasy. Kierownictwo klubu z Trójmiasta poinformowało, że gospodarze spotkania zagrają w specjalnie przygotowanych na ten mecz czarnych strojach. Będą one symbolizowały pamięć po tragicznie zmarłym Prezydencie Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia w wyniku obrażeń doznanych dzień wcześniej w czasie ataku nożownika.

Sobotnie spotkanie zostanie poprzedzone minutą ciszy, na stadionie rozbrzmi też utwór The Sound of Silence. Na meczu będzie obecny brat tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska — pan Piotr Adamowicz. Kapitan Lechii Gdańsk — Flávio Paixão wręczy mu koszulkę Lechii Gdańsk. W szatni gospodarzy jedno z wolnych miejsc będzie symbolizowało pamięć po Pawle Adamowiczu. Znajdzie się na nim koszulka z nazwiskiem zmarłego samorządowca i jego zdjęcie.

Prezydent Paweł Adamowicz był wieloletnim kibicem Lechii Gdańsk, często można było go zobaczyć na meczach gdańskiej drużyny. W czasie jego rządów Gdańsk był gospodarzem wielu imprez sportowych m.in. Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Dodaj komentarz