Wiele wskazuje na to, że czterdziestosześcioletni Brendan Rodgers już niedługo może powrócić na ławkę trenerską jednego z klubów Premier League. Wyspiarskie media zgodnie informują, że manager pochodzący z Irlandii Północnej jest na ostatniej prostej przed objęciem steru w ekipie Leicester City F.C.

Lisy od kilku tygodni kontynuują fatalną passę w ligowej batalii. W ostatnich pięciu meczach w Premier League zdobyli zaledwie jeden punkt. Mistrzowie Anglii z sezonu 2015/2016 zajmują dwunaste miejsce w tabeli, a ich przewaga nad strefą spadkową choć niemała — wynosi osiem punktów, na pewno nie jest też w pełni bezpieczna.

Szkocki dziennik The Herald pisze, że Rodgers na dniach ma opuścić Celtic F.C. i dołączyć do ekipy z Leicester. Manager miał dostać zgodę na podjęcie negocjacji od obecnego pracodawcy. Irlandczyk wraz z Celtami sięgnął po siedem tytułów krajowych, w tym dwa Mistrzostwo Szkocji z rzędu. W przeszłości pracował m.in. w Liverpoolu, z którym w sezonie 2013/2014 sięgnął po wicemistrzostwo kraju.

Czy Rodgers okaże się zbawcą ekipy z Leicester?

Dodaj komentarz