Roberto Firmino został wybrany najlepszym piłkarzem tygodnia w Lidze Mistrzów! Brazylijczyk zwyciężył w głosowaniu czytelników portalu uefa.com. We wtorek Liverpool przed własną publicznością wygrał 2:0 z FC Porto w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Champions League. Ogromny wkład w sukces The Reds miał właśnie Firmino!

Brazylijczyk zdobył jedną z bramek Liverpoolu, ponadto asystował przy trafieniu Nabiego Keïty. W czasie meczu miał czterdzieści dziewięć kontaktów z piłką, oddał też trzy strzały na bramkę przeciwników. Firmino był aktywny nie tylko w ofensywie. Świetnie pracował w grze defensywnej gospodarzy wtorkowego spotkania. Zaliczył m.in. trzy przechwyty.

Warto dodać, że było to trzecie trafienie Roberto Firmino w tym sezonie Ligi Mistrzów. Brazylijczyk obok Sadio Mané i Mohameda Salaha jest na tę chwilę najlepszym strzelcem drużyny w bieżących rozgrywkach.

 

Jeżeli mieszkasz w pobliżu Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Rumi, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Malborka, Kwidzyna, Słupska, Lęborka, Starogardu Gdańskiego, Chojnic lub Elbląga i poszukujesz profesjonalnej szkółki piłkarskiej dla dziecka w wieku od 4 do 12 roku życia, to koniecznie zapoznaj się z ofertą My Football Schools — prawdziwej Akademii Jutra! Kliknij poniższe logo, aby uzyskać więcej informacji. Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz