Manchester od wczoraj jest bardziej błękitny niż czerwony. The Citizens wygrali mecz derbowy i obronili pozycję lidera Premier League. Zwycięstwo 2:0 na Old Trafford padło łupem ekipy prowadzonej przez Pepa Guardioli przy niemałym wkładzie Leroya Sané. Niemiecki skrzydłowy w 66. minucie ustalił wynik spotkania. Było to już jego dziesiąte trafienie w tym sezonie ligi angielskiej. Jest moc!

Dwudziestotrzyletni skrzydłowy w drugim sezonie Premier League z rzędu może pochwalić się udziałem w zdobyciu przynajmniej… dwudziestu bramek! Zgadza się, Sané nie tylko wpisuje się na listę strzelców, ale też wykłada jak na tacy piłkę kolegom. Niemiec ma już dziesięć asyst na swoim koncie w obecnych rozgrywkach ligi angielskiej.

Do końca batalii pozostały jeszcze trzy kolejki Premier League. Bardzo prawdopodobne, że Sané spróbuje doścignąć swój wynik z zeszłego sezonu. W rozgrywkach 2017/2018 Niemiec ustrzelił dziesięć bramek i zanotował piętnaście asyst w trzydziestu dwóch ligowych występach.

Leroy Sané w Premier League:

Sezon 2017/2018: 32 występy, 10 bramek, 15 asyst.

Sezon 2018/2019*: 29 występów, 10 bramek, 10 asyst.

*Do zakończenia pozostały trzy kolejki.

Mało tego… Sané nie jest jedynym skrzydłowym The Citizens z tak świetnymi statystykami. Raheem Sterling również drugi sezon z rzędu notuje przynajmniej po dziesięć bramek i asyst w Premier League! Reprezentant Anglii w trwającej batalii ma już na swoim koncie siedemnaście trafień i jedenaście podań zamienionych przez kolegów na gola.

Raheem Sterling w Premier League:

Sezon 2017/2018: 33 występu, 18 bramek, 15 asyst.

Sezon 2018/2019*: 30 występów, 17 bramek, 11 asyst.

*Do zakończenia pozostały trzy kolejki.

Wiele wskazuje na to, że Manchester City sięgnie w tym sezonie po Mistrzostwo Anglii… oczywiście piłka wciąż w grze, a Liverpool stale depcze Obywatelom po piętach, trudno jednak uwierzyć, że z taką mocą na skrzydłach ekipa Guardioli straci punkty w którymś z trzech ostatnich spotkań w Premier League.

Warto dodać, że ostatni raz przynajmniej po dziesięć bramek i asyst w dwóch sezonach Premier League z rzędu zanotował Wayne Rooney w bataliach 2012/2013 i 2013/2014.

 

 

Jeżeli szukasz dla swojego dziecka urodzonego w latach 2009-2012 super wyjazdu na wakacje, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą obozu piłkarskiego organizowanego przez My Football Schools! Zapraszamy młodych piłkarzy z całej Polski!

 

 

Dodaj komentarz