Wyspiarskie media zgodnie twierdzą, że Dejan Lovren jest blisko zmiany barw klubowych. O możliwym odejściu Chorwata z The Reds piszą m.in. dziennikarze irlandzkiego Independent oraz brytyjskiego Daily Mail. Lovren ma być niezadowolony ze swojej sytuacji w klubie. Jürgen Klopp wyżej w hierarchii środkowych obrońców umiejscawia Virgila van Dijka i Joëla Matipa. Warto dodać, że po kontuzji do gry wróci w nadchodzącym sezonie Joe Gomez, a Liverpool niedawno kupił Seppa van den Berga. Nastoletni Holender co prawda dopiero w grudniu skończy osiemnaście lat, ale nie od dziś wiadomo, że Klopp lubi dawać szansę młodym graczom.

Dla Independent sytuację Lovrena skomentował John Aldridge. Były napastnik The Reds zauważył, że sprzedaż Lovrena wydaje się nieunikniona. Piłkarz ma małe szanse na regularną grę w zespole z Anfield, w dodatku władze klubu mogą zyskać na transferze niemałe pieniądze. Irlandzka gazeta dodaje, że Chorwat znalazł się na celowniku A.C. Milanu. Włosi są gotowi zapłacić za niego około 25 milionów funtów. Przedstawiciele Lovrena mieli się już nawet udać na negocjacje do Italii.

Dwudziestodziewięcioletni Lovren trafił do Liverpoolu w lipcu 2014 roku. Jego początki w tym klubie nie były najłatwiejsze, a on sam był kojarzony z licznymi błędami w defensywie. Dopiero przyjście Jürgena Kloppa na Anfield sprawiło, że Chorwat ustabilizował formę na rozsądnym poziomie. Mimo tej poprawy i wywalczenia srebrnego medalu na Mundialu w Rosji Lovren w ostatnim sezonie wciąż był najczęściej jedynie rezerwowym.

 

Jeżeli szukasz profesjonalnej Akademii Piłkarskiej w Trójmieście i okolicach, koniecznie zapoznaj się z ofertą My Football Schools!

Dodaj komentarz