Chociaż sezon żużlowy w Polsce odkręcił manetkę gazu już tydzień temu, to nasz cykl rusza po drugiej kolejce, pora by pokonać kolejne łuki przy krawężniku i opisać wam co działo się w ten weekend na torach ligowych w Polsce.

Wróciła Ekstraklasa, wróciły emocje rodem z największych światowych horrorów pokroju Liverpool - AC Milan z 2005 roku. Wiadomo, że poza wynikami, po nieźle przepracowanym okienku transferowym, kluby z chęcią prezentują swoje nowe (kolejne) nadzieje na lepsze jutro. No i tytuł oczywiście nie jest przypadkowy...

Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Bezsprzecznie przybywa nam lat. Poza tym istnieje prawdopodobieństwo zmiany pracy, samochodu, miejsca zamieszkania. Jesteśmy w stanie odbyć podróż dookoła świata, zalegalizować związek albo doczekać się potomstwa. Spectrum dokonań jest dosyć szerokie i ma również swoje odzwierciedlenie w sporcie. W 365 dni da się, między innymi, spaść z futbolowego piedestału w przepaść tandety, chałtury i kiczu, czego namacalnym przykładem jest urzędujący mistrz Polski – Legia Warszawa.

Stało się. Stało się to, co było nieuniknione. Stało się to, przed czym uciec nie mogliśmy, jako osoby do szpiku kości przesiąknięte miłością do sportu. Od teraz, każde wydarzenie, które będziemy śledzić, zostanie okraszone dodatkowa porcją adrenaliny oraz spotęgowane pojawiającymi się regularnie, wraz ze zmianą wyników, wątpliwościami: "wejdzie" "nie wejdzie" “wejdzie” “nie wejdzie”.
W ostatnim czasie polskie środowisko piłkarskie obiegła sensacyjna informacja! W Górniku Zabrze będzie testowany Daniel Smuga - zawodnik trzecioligowej Victorii Sulejówek. Niemal z miejsca pojawiły się pytania: „Skąd się wziął ten chłopak?”. Śpieszymy z odpowiedzią. Za wszystko odpowiedzialny jest projekt „Ty też masz szansę”. 
Kolumbia to wspaniały kraj! Gospodarkę nakręca przede wszystkim produkcja szmaragdu, choć nieoficjalnie mówi się, że aż 10% narodowego dochodu pochodzi z produkcji narkotyków. Podczas wyborów lub innych ważnych wydarzeń panuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. W tym pełnym kontrastów kraju jest spora grupa uzdolnionych piłkarzy. James Rodriguez, Radamel Falcao czy Juan Cuadrado to nazwiska, wobec których przeciętny kibic nie pozostanie obojętny. Na zbliżającym się Mundialu w Rosji, popularnych "Los Cafeteros" los skojarzył między innymi z reprezentacją Polski. Chcecie dowiedzieć się więcej o nich nieco więcej? Zapraszamy Was zatem do Medellin, drugiego co do wielkości miasta w Kolumbii, gdzie od wielu lat mieszka i pracuje brytyjski dziennikarz Simon Edwards, ekspert World Football Index i South American Football Show. Podzielił się on z nami swoją bogatą wiedzą na temat reprezentacji Kolumbii, wskazał ich mocne i słabe strony, a także udzielił cennej lekcji historii z Pablo Escobarem w roli głównej. MIŁEGO ODBIORU!