Wyobraźmy to sobie, jest czerwiec, do mundialu w Rosji zostały godziny, w Polsce narasta powoli oczekiwanie na mecz z Senegalem, tymczasem kibice między sobą mówią tylko: „Ale, że Grosickiego nie powołał”.

Lewandowski jest piłkarzem bardzo dobrym w skali międzynarodowej, wybitnym na reprezentacyjnym podwórku. Od kilku miesięcy publicyści nad Wisłą prześcigają się informacjami na temat transferu Roberta Lewandowskiego. 150 milionów? Ja dam 180! Jest blisko Madrytu? Nieprawda, jest bliżej! Tak to mniej więcej wygląda.
 

Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Bezsprzecznie przybywa nam lat. Poza tym istnieje prawdopodobieństwo zmiany pracy, samochodu, miejsca zamieszkania. Jesteśmy w stanie odbyć podróż dookoła świata, zalegalizować związek albo doczekać się potomstwa. Spectrum dokonań jest dosyć szerokie i ma również swoje odzwierciedlenie w sporcie. W 365 dni da się, między innymi, spaść z futbolowego piedestału w przepaść tandety, chałtury i kiczu, czego namacalnym przykładem jest urzędujący mistrz Polski – Legia Warszawa.

Atletico Madryt czy Olympique Marsylia? Hiszpanie po raz trzeci czy Francuzi, którzy jeszcze nie mają w swojej gablocie trofeum za triumf w Lidze Europy? Takie pytanie zadaje sobie wielu kibiców futbolu na całym świecie. Już dziś wieczorem poznamy odpowiedź. Tymczasem przyjrzyjmy się drodze obu zespołów do decydującego spotkania.

Spacerując po parku, pomimo jesiennej aury, niejednokrotnie napotykamy osoby, które biegają. W głowach wielu z nas, szczególnie mało aktywnych, pojawia się wówczas pytane „co w tym fajnego”? Taka aktywność nas nie przekonuje, bo na przykład istnieje wiele atrakcyjniejszych form czynnego spędzania wolnego czasu? Skoro tak to wskażcie, która z tych „metod" jest najbardziej naturalna? Jak mawiał legendarny Emil Zatopek: „Ptak lata, ryba pływa, a człowiek biega" Jego słowa jak żadne inne odzwierciedlają naturalność biegania. Z tą naturalnością wiążą się też powody, dla których warto po tę formę ruchu sięgnąć w pierwszej kolejności.

Jak z Poznania trafić do znanego londyńskiego klubu? Jak szkoli się w Wielkiej Brytanii? Na czym polega praca analityka? Tego wszystkiego dowiecie się z tego wywiadu. Naszym rozmówcą jest bowiem Bartosz Andryszak, trener drużyny U-15 i analityk Queens Park Rangers, a także piłkarz Victorii Londyn.