Kto by się spodziewał, że to właśnie zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów wygra Klubowe Mistrzostwa Świata. Real Madryt obronił tytuł najlepszej ekipy globu, co znaczy tyle, że sama formuła turnieju jest lekko oklepana.

Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Bezsprzecznie przybywa nam lat. Poza tym istnieje prawdopodobieństwo zmiany pracy, samochodu, miejsca zamieszkania. Jesteśmy w stanie odbyć podróż dookoła świata, zalegalizować związek albo doczekać się potomstwa. Spectrum dokonań jest dosyć szerokie i ma również swoje odzwierciedlenie w sporcie. W 365 dni da się, między innymi, spaść z futbolowego piedestału w przepaść tandety, chałtury i kiczu, czego namacalnym przykładem jest urzędujący mistrz Polski – Legia Warszawa.

Jesteście ciekawi, co jest kluczem do sukcesu islandzkiej piłki nożnej? Zastanawiacie się, jak wygląda piłkarska rzeczywistość w kraju, w którym zarejestrowanych jest 15000 piłkarzy? Wreszcie głowicie się, czy w islandzkiej lidze występują piłkarze z... Salwadoru? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie wywiad z Piotrem Giedykiem. Nad Wisłą nie ma większego specjalisty od piłki nożnej z dalekiego kraju potomków wikingów.  

Zapraszam na pierwszą odsłonę „Dzikiej Jedenastki„ czyli cyklu poświęconego piłkarskiemu światu. Moim pierwszym rozmówcą był Mariusz Moński — pasjonat lig belgijskiej i holenderskiej. Właściciel portali internetowych: @PilkawHolandii oraz @jpl_poland, którego zawsze trafne i merytoryczne komentarze możecie też śledzić na Twitterze. Porozmawialiśmy o piłkarskim Beneluksie w kontekście naszej Ekstraklasy. Ostatnio wiele wydarzeń połączyło te dwa światy. Miłej lektury!