Odejście Zinedine’a Zidane wstrząsnęło chyba każdym kibicem piłkarskim. Zwycięzca trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów opuścił Real, więc nadszedł czas na podsumowanie jego kadencji na Santiago Bernabeu.

Jak było naprawdę

Wydawnictwo „Arena” postanowiło udzielić nam bardzo trudnej odpowiedzi „Jak było naprawdę?”. Zrobiło to w formie książki, w której zebrali kilka znanych i nieznanych historii sportowych.

Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Bezsprzecznie przybywa nam lat. Poza tym istnieje prawdopodobieństwo zmiany pracy, samochodu, miejsca zamieszkania. Jesteśmy w stanie odbyć podróż dookoła świata, zalegalizować związek albo doczekać się potomstwa. Spectrum dokonań jest dosyć szerokie i ma również swoje odzwierciedlenie w sporcie. W 365 dni da się, między innymi, spaść z futbolowego piedestału w przepaść tandety, chałtury i kiczu, czego namacalnym przykładem jest urzędujący mistrz Polski – Legia Warszawa.

Wieczorem sportowa uczta, a przy okazji telewizyjna odtrutka na wczorajszą Narodową Galę Boksu... dziś czekają nas emocje z prawdziwego zdarzenia i najwyższej jakości. W Kijowie o puchar Ligi Mistrzów powalczą Real Madryt i Liverpool F.C., będzie się działo. Zapraszam na jakże subiektywną zapowiedź.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dla jednych jest to okres wypoczynku, dla drugich - wzmożonej aktywności fizycznej. Spora ilość wolnego czasu sprawia, że mamy ochotę spróbować czegoś nowego, zrobić ze sobą coś konstruktywnego, popracować nad własnym ciałem, odnaleźć nowe pasje w życiu. W wielu przypadkach wybór pada na siłownię. Zanim jednak tam się udamy, musimy uświadomić sobie kilka bardzo ważnych spraw.
 
Japonia to fascynujący kraj, kojarzony głównie z sushi, mangą i kapitanem Tsubasą. To również druga, zaraz po USA, gospodarka świata, gdzie stopa bezrobocia jest niższa niż 4%! Na każdej ulicy w Tokio, Kobe czy Osace,  można natknąć się na automaty, w których z łatwością zakupimy piwo, wino, papierosy, prezerwatywy, baterie, żarówki i damską bieliznę. W wielu tutejszych domach pomimo mroźnych zim nie ma ogrzewania, a rolnicy potrafią hodować kwadratowe arbuzy. Choć sportem narodowym jest sumo, to Japończycy mają pojęcie, na czym polega futbol i z tej wiedzy bardzo chętnie korzystają. Wszak ich reprezentacja jest jedną z najbardziej utytułowanych na kontynencie azjatyckim. Na nadchodzącym Mundialu Polacy będą mieli okazję przetestować rzeczywistą siłę "Niebieskich samurajów". Sprawdźmy zatem co u nich słychać!
Zapraszamy na rozmowę z Alanem Gibsonem, byłym brytyjskim piłkarzem i sędzią, a obecnie redaktorem JSoccer Magazine, który w całości poświęcony jest rozgrywkom piłkarskim w Japonii. Ściśle związany z J-League od początków jej istnienia, zatem stanowi nieocenione źródło informacji o naszych grupowych rywalach! Przekonajcie się sami! Miłego odbioru!