Wielkie imprezy piłkarskie to pole do popisu nie tylko dla drużyn czy sponsorów, lecz także piosenkarzy i zespołów muzycznych. Zarówno przy okazji Mistrzostw Europy, jak i Mistrzostw Świata artyści prześcigają się w pomysłach na piosenki, które zagrzeją do boju piłkarzy kadry narodowej i które dodadzą sławy ich kompozytorom. Nie inaczej jest w tym roku- im bliżej Mundialu w Rosji, tym więcej takich propozycji można znaleźć w sieci. Zapraszamy na przegląd pięciu utworów, które wspierają reprezentację Polski i które naszym zdaniem najbardziej wpadają w ucho. 

 Chucho & HCR- "Ole Ole"

Jest to bardzo ciekawa mieszanka latino dance i rapu. Co więcej, autorom tekstu (Piotrowi Szotowi i Sławomirowi Mazurowi) należy się duży plus za oszczędzenie nam peanów na cześć Roberta Lewandowskiego i za brak chęci wykazania się wiedzą o składzie "Orłów Nawałki".  Piosenkę tą będzie można usłyszeć w konkursie "Hymn na Mundial Opole 2018", który odbędzie się ósmego czerwca. 

 

InoRos- "Dawaj Polska"

Podhalański zespół próbował już zdobyć serca kibiców w 2012 roku podczas pamiętnego koncertu, który miał wyłonić przebój reprezentacyjny na zbliżające się Euro w Polsce i na Ukrainie. InoRos startowało wtedy z utworem "Czyste Szaleństwo", stworzonym wraz z  Liberem i zajęło drugie miejsce, tuż za zwycięską Jarzębiną. Teraz Podhalanie ponownie stają w szranki i podobnie, jak Chucho i HCR  wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru. Czy energiczna propozycja "Dawaj Polska" okaże się najlepszą spośród konkursowej stawki?

 

MC Sobieski ft Dziemian- "Nasz Czas"

Owoc współpracy niewidomego rapera pochodzącego z Kalisza i wokalisty z operowym wykształceniem spotkał się w sieci z dość dużą aprobatą. Teledysk do utworu "Nasz czas" obejrzano na YouTube ponad 110 tysięcy razy. Wydawać się może, że połączenie rapu i opery to nie lada wyzwanie, lecz obaj panowie zupełnie się tym nie przerazili i stworzyli wyróżniającą się wśród piłkarsko-popowego kiczu kompozycję.

 

Głębia - "Jesteśmy z Wami"

Na co dzień członkowie tej grupy pracują jako górnicy, a popularność zdobyli nagrywając piosenki o bezpieczeństwie i higienie pracy w swoim zawodzie. Tym razem Głębia postanowiła wyjść spod ziemi, zapraszając do pomocy w stworzeniu teledysku mieszkańców Rybnika i okolic. Jedynym warunkiem uczestnictwa był biało-czerwony strój. Przebój "Jesteśmy z Wami" powinien spodobać się fanom nieco bardziej rockowego grania. 

 

 DrGree- "Biało-Czerwoni nas nikt nie dogoni"         

Propozycja ta jest wyraźnie nastawiona na zabawę i trzeba przyznać, że wywiązuje się ze swojego zadania, zachowując przy tym granice dobrego smaku. Wprawdzie może nie powalać walorami artystycznymi, ale ma w sobie coś, co sprawia, że łatwo zapamiętuje się jej refren. Tekściarz sugeruje, że Polacy wygrają w finale tegorocznego Mudialu z Francją, ale... nie wiadomo, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Oczywiście, taki scenariusz ociera się o fantastykę, lecz dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

 

Drodzy czytelnicy, czy zgadzacie się z takim wyborem? A może znaleźliście lepsze utwory? Koniecznie podzielcie się tym z nami w komentarzach.

 

 obserwuj na twitterze @PitMakarewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież